Siatkarskie Święto Niepodległości

Tradycyjnie od wielu lat ZS im. ks. A. Kwiatkowskiego jest współorganizatorem obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. O ufundowane przez Burmistrza Bychawy statuetki rywalizowały cztery drużyny. Mecze były ciekawe i emocjonujące. Nasza drużyna stoczyła trzy bardzo zacięte i wyrównane mecze urywając po jednym secie dwóm najlepszym drużynom. W meczu o trzecie miejsce uległa wprawdzie ZSZ nr 1 w Bychawie 0:2 przegrywając jednak oba sety na przewagi.

O końcowym sukcesie decydowały często minimalne błędy lub większe doświadczenie zawodników. O wyższości doświadczenia nad młodością świadczą ostatecznie wyniki turnieju. Zwycięzcą turnieju została drużyna „Old Boys” złożona z najstarszych zawodników związanych w większości z Granitem Bychawa.  Drugie miejsce pod względem wieku miała drużyna Granitu, która zakończyła turniej właśnie na drugim miejscu. Trzeci plac przypadł ambitnie walczącej drużynie ZSZ nr 1. Miejsce czwarte zajęli najmłodsi i najmniej doświadczeni chłopcy z „ Kwiatka”, której średnią wieku  znacząco zawyżał grający z nimi jeden z nauczycieli. Jak widać przed naszymi chłopcami jeszcze dużo pracy ale mam nadzieję, że przyniesie ona efekty w następnych zawodach. Końcowa kolejność turnieju: I Old Boys ; II Granit Bychawa; III ZSZ nr 1 z Bychawy; IV Kwiatek.