BohaterON- włącz historię to ogólnopolska akcja o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

W trakcie szkolnej akcji,podczas lekcji historii i teraźniejszości, przekazane zostały młodzieży informacje dotyczące Powstania Warszawskiego. Czy powstańcy walczyli całe dnie i noce bez przerwy? Czy oprócz prowadzonych działań podziemnych wiedli tzw. życie codzienne, inne niż to w obecnym rozumieniu, jednak nie pozbawione zwykłej prozy życia? Czy lubili tańczyć, śpiewać, a może preferowali  X muzę? Na te pytania znają już odpowiedź wszyscy Ci, którzy uczestniczyli w lekcji:,,GŁÓD, BRUD I WESELE- ŻYCIE CODZIENNE PODCZAS POWSTANIA WARSZAWSKIEGO", przeprowadzonej w ramach realizacji projektu.

Informacje zdobyte w trakcie zajęć, wykorzystała młodzież do opracowania mini- scenek pod jednym z haseł:

1.ślub i wesele powstańców;2.przygotowanie i wspólny posiłek;3.zdobywanie wody;4. seans w kinie Palladium;5.rozrywki w ,,czasie wolnym".

Zwieńczeniem naszej akcji są podziękowania dla powstańców, które opracowane i umieszczone zostały przez uczniów na stronie:https://wpis.dumnizpowstancow.pl/.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję przesyłania życzeń w wirtualną przestrzeń, będącą miejsca pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.

Nauczyciel HiT- szkolny koordynator projektu