W dniu 15 maja 2024 roku uczniowie naszej szkoły we współpracy z Bychawskim Stowarzyszeniem Strzeleckim „SZWADRON” odbyli wyjazdowy trening strzelecki z broni kulowej na strzelnicy w Borowicy koło Krasnegostawu w ramach poznawania otwartych strzelnic kulowych województwa lubelskiego. W wyjeździe uczestniczyło 36 uczniów z  klasy pierwszej Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz   klasy drugiej i  trzeciej mundurowej  wraz z opiekunami Jarosławem Pawłowskim i Markiem Krzysztoniem, którzy również brali czynny udział w zajęciach.

Uczniowie mogli spróbować swoich sił w strzelectwie sportowym. Doświadczyli realnych warunków odrzutu i podrzutu broni podczas oddawania strzału zarówno z pistoletów jak i karabinków małokalibrowych (niektórzy pierwszy raz w życiu!!!). Wyniki niektórych z uczniów zaskoczyły wszystkich.

Oprócz treningu strzeleckiego uczniowie przygotowali  ognisko oraz pieczone kiełbaski.

To już kolejne spotkanie naszych uczniów z klubem strzeleckim „SZWADRON”. Jest nam niezmiernie miło, że kontynuujemy tą formę współpracy i liczymy, że dalej będzie ona funkcjonowała, tak aby szersza grupa uczniów mogła skorzystać z tej formy poznawania tajników strzelectwa sportowego. Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie odbędzie się już na strzelnicy w Bychawie jak w poprzednich latach.

Dziękujemy Zarządowi B.S.S. „SZWADRON”, instruktorom i prowadzącym strzelanie: panom Wojciechowi Mechowi, Andrzejowi Wójcikowi, Adamowi Dysiowi oraz pani Dorocie Dyś, za zorganizowanie szkolenia oraz treningu, jak również za przekazanie cennych wskazówek naszym uczniom.

Na zakończenie pragniemy podziękować także, Panu Markowi Ilczukowi Prezesowi K.S.S. „PATRON” z Krasnegostawu za bezpłatne udostępnienie strzelnicy oraz amunicję, dostarczenie broni i poświęcony czas.

Zapraszamy do Galerii