16 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyła się Spartakiada Sportowo-Obronna Klas Wojskowych Województwa Lubelskiego. Uczestniczyły w niej  szkoły z województwa lubelskiego realizujące program szkolenia klas wojskowych. Organizatorami spartakiady byli: Ośrodek Zamiejscowy w Lublinie Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji, WCR Lublin, Druga Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, Kuratorium Oświaty w Lublinie i nasza szkoła. 14 drużyn reprezentujących klasy wojskowe z Lubelszczyzny rywalizowało w strzelaniu na strzelnicy wirtualnej z broni krótkiej i karabinka, rzucie granatem, pływaniu w stylu dowolnym, sztafecie połączonej z biegiem terenowym oraz teście sprawnościowym. 

 Intensywne zmagania zakończyły się zwycięstwem drużyny „Kwiatka” w składzie: Sebastian Sprawka, Jakub Kalicki, Olaf Prącik, Jakub Czerwonka, Milena Przech, Bartosz Kuśmierz, Albert Wojciechowski i Amelia Syroka. Nadrzędnym celem tej sportowej rywalizacji było porównanie szkół pod względem wyszkolenia wojskowego oraz wymiana doświadczeń w tej dziedzinie.

            Jaka nagroda dla naszych triumfatorów? Udział w ogólnopolskim zlocie klas wojskowych w Drawsku Pomorskim. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale i puchary, wręczone przez panią Barbarę Grzesiak Wicekurator Oświaty Kuratorium Oświaty w Lublinie, ppłk. Wojciecha Witka Szefa Wydziału Rekrutacji i Promocji Oddziału Zamiejscowego w Lublinie CWR oraz panią Annę Zielińską, Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Powiatu Lubelskiego.

            Gratulacje kierujemy pod adresem uczniów, ale ogromne słowa podziękowania należą się płk. Tadeuszowi Hawrylince, opiekunowi Oddziału Przygotowania Wojskowego,  nauczycielom wychowania fizycznego Konradowi Maciejczykowi i Jarosławowi Pawłowskiemu z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie za przygotowanie uczniów do spartakiady.

Trud i współpraca uczniów oraz nauczycieli przyniosły znakomite efekty.

Organizacja spartakiady dla 150 uczniów była dużym wyzwaniem logistycznym dla całej placówki, Dyrekcji i pracowników. Sprostaliśmy temu zadaniu bez zarzutów.

A zatem – wiosna zaczęła się dla „Kwiatka” pięknie. Czekamy na następną SPARTAKIADĘ!!!